Diplomás Pályakövető Rendszer
Minden intézmény elemi érdeke, hogy tudja végzettei hogyan állják meg a helyüket a munka világába, hogyan boldogulnak az intézményben kapott útravalóval. A felsőoktatás 2005 évi törvénye minden felsőoktatású intézmény számára előírja, hogy keressék fel végzett hallgatóikat, és "önkéntes adatszolgáltatás alapján" gyűjtsék össze tapasztalataikat, majd számoljanak be arról, hogyan helyezkedtek el, mi lett a sorsuk. Ezek a "Diplomás Pályakövető Rendszerbe" (DPR) illeszkedő vizsgálatok kiterjednek az aktív hallgatókra is: motivációik, elégedettségük szintén fontos részét képezik a felsőoktatási intézmények hatékony működésének.
A TÁMOP 4.1.1 páyázat keretében A kutatás-sorozat négy intézmény konzorciális együttműködésében valósul meg (ANNYE, AVKF, WJLF és ZSKF). A kutatások szakmai központját a ZSKF Társadalomtudományi Kutatóközpont (ZSKF TKK) keretein belül működő Konzorciumi DPR Kutatócsoport („K-DPR-K”) fogja össze, melynek irányítója a ZSKF TKK vezetője, segítője és koordinátora a főállású kutatási asszisztens, tagjai a három partner intézményi kutatói. Szakértőkként kapcsolódnak a munkánkhoz az intézmények alumni és karrier centrum vezetői, a tehetséggondozó szakemberek, oktatók és hallgatók.
A K-DPR-K tagjai rendszeresen találkoznak, közös szakmai rendezvényeken vesznek részt, kapcsolatot tartanak az intézményük oktatóival, hallgatóival, valamint az intézményi vezetőkkel. A hallgatóink aktívan részt vesznek a kutatásokban.
Az Apor Vilmos Katolikus Főiskola DPR kutatásainak eredményei megtekinthetők az Alumni/DPR oldalon.
|